login webmail english
Laboratorij za mjerenje nis...
... ZEF Laboratoriji ZEF-a Laboratorij za mjerenje niskih aktivnosti (LNA - 14C i 3H lab.)
pretraživanje imenik kontakt gdje smo? mapa weba pomoć print Bookmark and Share
Dobrodošli na web stranice Laboratorija za mjerenje niskih radioaktivnosti!

LNA - Laboratorij za mjerenje niskih radioaktivnosti (14C i 3H Laboratorij) na Institutu "Rudjer Bošković" (IRB) u Zagrebu, Hrvatska, je dio Zavoda za eksperimentalnu fiziku Instituta. Grupa se bavi prirodnim radioaktivnim (14C, 3H) i stabilnim (2H, 13C, 18O) izotopima i njihovom primjenom u arheologiji, geologiji, hidrologiji, paleoklimatologiji, geokemiji i ekologiji, s posebnim naglaskom na procese u krškim područjima, te razvojem tehnika mjerenja aktivnosti tricija (3H) i radiougljika (14C). Nedavno je u Laboratoriju uvedena tehnika pripreme grafita za mjerenje starosti miligramskih količina uzoraka akceleratorskim masenim spektrometrom (AMS).

 

Kontakt:

Laboratorij za mjerenje niskih radioaktivnosti

   Institut "Ruđer Bošković

   P.p. 180, Bijenička 54

   10001 Zagreb, HRVATSKA

   tel. (+385-1) 4680-219; 4560-943; 4571-271

   fax (+385-1) 4680-239

Djelatnici Laboratorija (abecednim redom):

   Jadranka BAREŠIĆ, doktorica kemijskih znanosti, znanstvena suradnica: Jadranka.Baresic@irb.hr

   Damir BORKOVIĆ, mag.fizike, stručni suradnik: Damir.Borkovic@irb.hr

   Nada HORVATINČIĆ, doktorica kemijskih znanosti, znanstvena savjetnica: Nada.Horvatincic@irb.hr
       voditeljica Laboratorija

   Ines KRAJCAR BRONIĆ, doktorica fizičkih znanosti, znanstvena savjetnica: Ines.Krajcar-Bronic@irb.hr

   Bogomil OBELIĆ, doktor fizičkih znanosti, znanstveni savjetnik: Bogomil.Obelic@irb.hr
       u mirovini, vanjski suradnik

   Anita RAJTARIĆ, tehnička suradnica: Anita.Rajtaric@irb.hr

   Andreja SIRONIĆdoktorica kemijskih znanosti, asistentica - znanstvena novakinja: Andreja.Sironic@irb.hr

 

WEB stranice EU projekata:

5. okvirni program: ANTHROPOL.PROT (1.01.2003.- 31.12.2005.)

6. okvirni program: TRAINMONHER (15.12.2006.- 14.12.2008.)

6. okvirni program: AMS-14C (1.01.2007.- 31.12.2008.)

7. okvirni program: SOWAEUMED (1.12.2009.- 30.11.2012.)

7. okvirni program: STRAVAL (1.07.2011.-30.06.2015.)


Društva:

Hrvatsko fizikalno društvo (HFD)

Hrv.društvo za zaštitu od zračenja (HDZZ)

International Radiation Physics Society (IRPS)

European Society for Radiation Res. (ESIR)

 posjeta od 25. listopada 2000.